Nvidia nabija się z Intela

Nvidia vs. Intel

Stosunki między firmami Nvidia i Intel już od dłuższego czasu są, lekko mówiąc, niezbyt przyjazne, od czasu kiedy Intel bardziej zaangażował się w segment graficzny, a Nvidia nie uzyskała licencji na tworzenie chipsetów dla procesorów Intela nowej generacji. Jeżeli dwie strony za sobą nie przepadają, to jasne jest, że prędzej czy później będziemy świadkami marketingowej walki między nimi.

Tak jest w polskiej polityce, nie inaczej jest w świecie IT. Dlatego największy producent kart graficznych uruchomił stronę internetową Intel’s Insides (Wnętrzności Intela), na której artyści prezentują swoje rysunkowe komentarze do ostatnich wydarzeń – postawienia Intelowi zarzutów o przekupstwo i wymuszenia.

– Witryna jest z natury satyryczna. Jej celem jest ukazanie bardzo poważnej sprawy, w nieco zabawniejszej formie – twierdzi Bob Sherbin, szef ds. wizerunku firmy w Nvidii.

Co na to Intel? Oczywiście nie jest zadowolony. Rzecznik firmy z Santa Clara napisał w odpowiedzi na uruchomienie witryny – Nie jest to miłe, ani właściwe. Nvidia po prostu jest sobą.

Nie jest?

Sami oceńcie:

„Oszukaj albo spadaj!!”
„Złożymy im mikroprocesorową ofertę nie do odrzucenia” – Otellini jako Ojciec Chrzestny
„Otwórzcie oczy. Ja stał będę przed wami, by dostarczyć Prawo Moore’a” – jeden z założycieli Intela (Gordon Moore), jako Mojżesz stojący na górze Intel Developer Forum (Synaj)