Nowe procesory dołączają do widocznego na zdjęciu modelu Athlon II X2 250

Pieniądze od Intela, AMD przeznaczy na spłatę długów

AMD planuje spłacić swoje zadłużenie w wysokości 1,4 miliarda dolarów. Pomóc ma w tym zasilanie ich konta przez Intela, który ma zapłacić AMD ponad miliard dolarów odszkodowania.

Wszyscy wiemy, co ostatnio działo się z firmą Intel. Nie dość, że została oskarżona o oszustwa, wymuszenia, łapówkarstwo i przekupstwa, to jeszcze musi zapłacić firmie AMD 1,25 miliarda dolarów, żeby ta wycofała wszystkie swoje pozwy przeciw producentowi z Santa Clara. W trzech notkach prasowych, AMD poinformowało o swoich planach, dotyczących spłaty części długów w wysokości 1,4 miliarda dolarów, z jednoczesnym zabezpieczeniem się przed lawiną obciążeń, która ma nadejść w 2012 roku.

AMD szykuje się do oferowania wykupienia obligacji senior notes z oprocentowaniem 5,75% za kwotę 1 miliarda dolarów do 2012 roku, a także wszystkich zaległych 7,75-procentowych obligacji senior notes, w tym samym okresie. Firma planuje zaoferować również nowe, 8-letnie obligacje senior notes, warte 500 milionów dolarów, aby sfinansować swój plan redukcji długów.

1,25 miliarda dolarów dla Intela nie jest zbyt wygórowaną ceną za możliwość utrzymania konkurencji przy życiu. Z „truchtającą”, ale ciągle żyjącą konkurencją, Intel uniknie ciągłych oskarżeń o dążenie do monopolu, które mogłyby zniszczyć firmę.

Mamy zatem sytuację, w której każda ze stron wygrywa.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.