Zrickrollowany iPhone

Pierwszy wirus na iPhone’a

Wygląda na to, że iPhone doczekał się swojego pierwszego robaka. Ikee infekuje jailbreak'owane urządzenia, które mają domyślne hasła po instalacji SSH.

Nie tylko użytkownicy systemów Windows będą narzekać na wirusy. Oto bowiem powstał pierwszy robak, infekujący telefony Apple’a. Użytkownicy nieruszanych urządzeń mogą spać spokojnie, ale wszyscy ci, którzy zdecydowali się na jailbreak iPhone’a, są zagrożeni nowym robakiem o nazwie ikee. Co prawda, nie jest to najbardziej szkodliwy robak, jakiego znamy, ale jest pierwszy w kolejce do infekowania iPhone’ów po jailbreaku, ale z ustawionym domyślnym hasłem po instalacji SSH (Secure Shell).

Pierwsze zainfekowane iPhone’y pojawiają się w Australii i jest to część akcji sławnego już na cały świat „rickrollowania”.

Ikee zmienia tapetę iPhone’a na obrazek przedstawiający angielskiego piosenkarza Ricka Astleya, twórcę utworu z lat 80. pod tytułem „Never Gonna Give You Up”. Aby dopełnić całości żartu, ikee generuje również na tapecie zdanie „ikee is never gonna give you up”, czyli ikee nigdy nie da ci spokoju.

Jailbreak’owane iPhone’y są łakomym kąskiem również dla hakerów

Aby uniknąć ponownego zrickrollowania, wystarczy zmienić hasło roota z domyślnego „apline”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.