46-letni Jen-Hsen Huang, przed założeniem nVidii, był projektantem mikroprocesorów w AMD

Procesora x86 Nvidii nie będzie

Nvidia

Według analityków, to było możliwe. Według Jen-Hsun Huanga, to niepotrzebne. Mowa o budowie przez Nvidię procesora w architekturze x86, o którym znów zaczęło być głośno kilka dni temu. Dyrektor generalny kalifornijskiego producenta kart graficznych tym samym ucina wszelkie dywagacje na temat wejścia firmy z segment procesorów.

Zamiast tego, Nvidia chce skupić się na przetwarzaniu obrazu i przetwarzaniu równoległym, a także na przeniesieniu swoich procesorów graficznych w realia „najbardziej energooszczędnych platform, jakie można sobie wyobrazić”. Mowa tu oczywiście o następnej generacji układu Nvidia Tegra. W rozmowie na inny temat, Huang wyraża swoją sympatię do Apple’a.

Zobacz również, jak Nvidia nabija się z Intela

– Apple używa najlepszej technologii dla ich komputerów. Do swoich klientów mówi: jeśli kupujesz komputer od nas, możesz być pewny, że w środku znajdziesz najlepszą technologię dla siebie. To jest ich obietnica wobec klientów, a nie to, że wybieramy najlepszą technologię, z wyjątkiem Intela, który mówi nam co mamy robić. To nie jest ich obietnica. I właśnie dlatego Apple korzysta z najlepszych technologii gdzie chce i kiedykolwiek chce. I własnie dlatego jestem całym sercem za Apple’em! W moim domu znajdziecie wszędzie Maki. Oczywiście z technologią Nvidii w środku, ale jednak to Maki. Mój syn ma dwa Maki, moja córka ma Maka, jest też dodatkowy Mac na wszelki wypadek i moja żona też ma Maka. To Mac, Mac, Mac! Ponieważ wiem, że w środku ma najlepsze komponenty” – powiedział Jen-Hsun Huang.

Jak wam się podoba jego wypowiedź?