Przywracamy Pasek szybkiego uruchamiania

Po zainstalowaniu nowego Windows 7 odczujemy brak Paska szybkiego uruchamiania. Właściwych ustawień – by dodać ten element – nie znajdziemy w opcjach Paska zadań.

Ustawienia standardowe wprawdzie nie przewidują Paska szybkiego uruchamiania, ale możemy go dodać jako dodatkowy pasek narzędzi. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na wolnym miejscu Paska zadań i wybieramy »Paski narzędzi | Nowy pasek narzędzi«. W polu wprowadzania »Folder« wpisujemy kompletnie nową ścieżkę

%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet*Explorer\Quick*Launch

i klikamy »OK«. Ten krok jest niezbędny, ponieważ w oknie dialogowym niektóre podfoldery nie będą widoczne. Nowy pasek narzędzi »Quick Launch« znajduje się najpierw całkiem po prawej stronie. Klikamy ponownie prawym przyciskiem myszy na wolnym miejscu Paska zadań i wyłączamy opcję »Zablokuj pasek zadań«. Metodą drag & drop przeciągamy pasek do końca w lewo, w efekcie czego dotychczasowy pasek przesunie się w prawo. Teraz jeszcze klikamy prawym przyciskiem myszy na tytule paska i po kolei usuwamy zaznaczenia przed opcjami »Wyświetl tekst« oraz »Wyświetl tytuł« – w ten sposób pozbywamy się zbędnych opisów. Na koniec, korzystając z polecenia o tej samej nazwie, możemy zablokować Pasek zadań.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.