Przywracamy utracone narzędzie do konfiguracji WLAN w Windows

Problem miesiąca 11/2009

Aby z poziomu Windows XP mieć dostęp do sieci WLAN, możemy skonfigurować kartę Wi-Fi na dwa różne sposoby: za pomocą narzędzi systemowych (WZC – Wireless Zero Configuration) albo przy użyciu narzędzi konfiguracji połączenia producenta karty WLAN. W tym przypadku czytelnik sam wpadł w pułapkę, wyłączając mechanizm wbudowany w Windows. Mogło się też tak zdarzyć, że z kolei pochodzące od producenta narzędzie do konfiguracji karty zostało wyłączone podczas instalacji narzędzi systemowych XP, w efekcie czego komputer został pozbawiony możliwości autokonfiguracji. W następujący sposób można jednak przywrócić usługę Windows:

1. Otwieramy »Start | Uruchom« i wpisujemy »services.msc«. Na zakończenie klikamy »OK«. Po tych działaniach wyświetlona zostanie lista usług;

2. Wyszukujemy usługę »Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej« i klikamy na nią dwukrotnie;

3. W oknie właściwości, które się wyświetli, jako »Typ uruchamiania« wybieramy »Automatyczny«. Włączamy usługę i restartujemy komputer.

Teraz karta »Połączenie sieci bezprzewodowej« ponownie powinna pojawić się w oknie dialogowym karty sieciowej i można na niej wybrać odpowiednią konfigurację.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News