Rozpoczęły się publiczne testy GG 10

GG Network Gadu-Gadu 10 beta

Producent Gadu-Gadu udostępnił długo oczekiwaną wersję GG 10 dla wszystkich internautów – najnowsze Gadu-Gadu można pobrać ze strony http://komunikator.gadu-gadu.pl (lub www.GG10.pl). Jednocześnie zakończono zamknięte testy komunikatora.

Dzięki najnowszej wersji GG 10 sposób komunikacji pomiędzy użytkownikami zmieni się znacząco –mogą oni korzystać ze wspólnych galerii i gier online, rozbudowanych awatarów, wirtualnych prezentów, usługi GG Live umożliwiającej obserwowanie aktywności znajomych, wygodnej klawiatury telefonu, zintegrowanej telefonii komórkowej GaduAIR, radia, portalu i wielu innych pożytecznych usług w codziennej komunikacji i rozrywce.

Pomimo wprowadzenia wielu nowych usług i możliwości komunikacji, Gadu-Gadu w swojej kolejnej odsłonie chce pozostać wierne swoim zasadom: jest łatwe i przyjazne w obsłudze i instalacji, tworzenie list kontaktów ma być nadal intuicyjne i proste, a nowe usługi są dostępne na jedno kliknięcie.

Udostępniona dzisiaj wersja testowa przeznaczona jest na system Windows. W najbliższych miesiącach zostaną wydane wersje GG 10 także na inne systemy: Mac OS i Linux.

Nowe możliwości Gadu-Gadu – dostępne w GG 10:

 • Gadu Foto – galerie zdjęć
 • awatary – tworzenie własnych awatarów (z pliku, kamerki, kreatora centrumawatarow.pl)
 • gry on-line – wspólne granie przez komunikator
 • GG Live – obserwowanie na bieżąco znajomych, ich aktywności
 • rozbudowane archiwum rozmów (archiwum rozmów, które przechowuje wszystkie przeprowadzone rozmowy, także głosowe, wideo jak i przesłane pliki – użytkownik może je w dowolnej chwili wykasować)
 • wirtualne prezenty, obdarowywanie się przez użytkowników
 • automatyczny eksport i import kontaktów GG
 • nowy odtwarzacz radia Open.FM, polecanie sobie ulubionych piosenek
 • portal gadu-gadu.pl – wiadomości z kraju i ze świata prosto w komunikatorze
 • rozbudowany hoover (po najechaniu myszką na kontakt)
 • konto Gadu-Gadu – wygodne do rozliczeń (przydatne m.in. przy GaduAIR i innych usługach)
 • integracja z innymi usługami i serwisami społecznościowymi (MojaGeneracja.pl, Bliziutko.pl, Pykam.pl, GaduFoto.pl, MEGASlownik.pl, GaduDodatki.pl, zRodziną.pl, Infobot.pl, Ściągi, NakreceniEksperci.pl, Zamawianka.pl, Fora.pl)
 • wiele usprawnień i funkcjonalności.

GG 10 umożliwia prowadzenie każdej formy rozmowy: tekstowej, głosowej i wideo. Usprawniono rozmowy głosowe i wideo. Użytkownicy mogą przesyłać między sobą pliki, wysyłać SMS-y, szukać znajomych w katalogu publicznym.

GG 10 to duży krok komunikatora w kierunku usług opartych o przeglądarkę internetową. Coraz więcej opcji w komunikatorze jest dostępnych za pomocą wbudowanej przeglądarki stron WWW (Webkit) lub za pomocą domyślnej, ustawionej przez użytkownika.

Nowością jest też automatyczny import i eksport listy kontaktów GG na serwer. Jeśli dodamy kontakt do GG np. na komputerze w pracy, to po przyjściu do domu pojawi się on automatycznie na liście kontaktów naszego GG.

W GG 10 zastosowano bezpieczne szyfrowanie profilu. Profil użytkownika może być szyfrowany innym hasłem, niż to przypisane do numeru GG. Użytkownicy najnowszej wersji GG 10 nie będą też musieli pilnować aktualizacji programu – komunikator sam ich powiadomi, gdy tylko pojawi się najnowsza wersja. Wówczas jednym kliknięciem użytkownik będzie mógł szybko zaktualizować komunikator do najnowszej wersji. Dzięki temu wzrośnie nie tylko dostępność nowych usług, kompatybilność, ale i bezpieczeństwo.

Najnowsze wydanie GG 10 (beta) można pobrać ze strony http://komunikator.gadu-gadu.pl. Jest to jednak wersja rozwojowa, nieukończona. Stabilną wersję tego komunikatora pobierzesz z naszego portalu.

Zobacz też: GaduGadu 10 – przeGGadane