Serwis zarządzany jest przez działający w ramach Google zespół o nazwie Data Liberation Front

Rozszerzone opcje wyszukiwania w Google

Nowe funkcje wyszukiwania Google dostępne są już w polskiej wersji wyszukiwarki.

Użytkownicy polskiej wersji wyszukiwarki Google.pl mogą już korzystać z nowych opcji wyszukiwania. Dzięki udostępnionym właśnie narzędziom można zawęzić i doprecyzować kryteria dla oczekiwanych wyników, które w efekcie będą dopasowane do potrzeb użytkownika, odsyłając go do wyselekcjonowanych źródeł. Opcje wyszukiwania, widoczne po lewej stronie od wyświetlanych wyników, pozwalają je dowolnie porządkować i modyfikować według różnych wariantów zapytań i potrzebnych odpowiedzi.

Opcje wyszukiwania umożliwią sortowanie wyników na kilka różnych sposobów. Wśród dostępnych opcji znajdziemy m.in. takie, które:

  • Pokazują tylko strony z określonym typem treści. Ogranicza to wyniki np. tylko do materiałów wideo, forów, blogów lub wiadomości. W przypadku zapytań o filmy czy książki, pozwala z łatwością wyszukać opinie opublikowane w sieci.
  • Wyświetlają opisy stron www wraz z zawartymi na nich grafikami bądź z poszerzonym tekstem.
  • Porządkują publikacje internetowe wg daty, co pozwala znaleźć najświeższe wyniki, ograniczając je do stron zaktualizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin, tygodnia lub roku lub w wybranym okresie.
  • Wybierają takie publikacje, których użytkownik jeszcze nie widział (opcja dostępna z uruchomionym ustawieniem zapisywania historii przeglądanych stron www).

Opcje wyszukiwania mogą być szczególnie pomocne w przypadku takich zapytań, które trudno wyrazić za pomocą słów kluczowych np. „Pokaż mi rozmowy o ‚Oskarach’ na forach” lub „Wyświetl strony o energii odnawialnej, opublikowane w ostatnim tygodniu, ale tylko takie, których jeszcze nie znam.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.