Telefon dostępny będzie w kolorach: jamajska żółć, amorowy róż, minimalistyczna biel oraz festiwalowy pomarańcz

Samsung sprzedał 50 milionów telefonów z ekranem dotykowym

Samsung

Samsung wykonał kolejny krok w stronę swojej hegemonii wszędzie tam, gdzie tylko się da. Producent m.in. aparatów cyfrowych, telewizorów, projektorów, zmywarek, lodówek, mikrofalówek, systemów audio czy notebooków, tym razem świętuje sukces w segmencie telefonów komórkowych. Otóż telefony z dotykowymi ekranami firmy Samsung ma już ponad 50 milionów osób na całym świecie. Co ciekawe, aż 40 milionów z nich, zakupiło telefony w 2009 roku, zaś reszta rok wcześniej. To daje ogromne tempo wzrostu sprzedaży tego typu telefonów i należy się spodziewać, że w przyszłym roku wcale nie zmaleje.

Najbardziej popularnymi modelami telefonów Samsunga z ekranami dotykowymi są: S5230 „Star”, który sprzedał się w ilości 10 milionów sztuk w zaledwie pół roku od premiery (model niedostępny na rynku polskim), F480 – sprzedany w 9 milionach egzemplarzy (dostępny na rynku polskim) oraz S3650 „Corby”, z wynikiem 3 milionów sztuk sprzedanych, w ciągu zaledwie trzech miesięcy (jego premiera, również polska, miała miejsce we wrześniu).

Koniecznie zajrzyjcie również na naszego MobileBloga!

Samsung radzi sobie całkiem nieźle również ze sprzedażą innych komórek, dlatego wielce prawdopodobne jest osiągnięcie w tym roku zakładanego poziomu sprzedaży, tj. 200 milionów egzemplarzy.

Przypomnijmy, że w maju i nformowaliśmy was o tym, że Samsung na tamtą chwilę sprzedał 20 milionów sztuk telefonów z dotykowymi ekranami.