Zwycięzca: SE Satio - 12 Mpix, tuż za nim plasują się: Omnia HD/Xperia X2 - 8 Mpix HTC Desire/Nokia N97 - 5 Mpix Samsung Galaxy Spica - 3,2 Mpix

Sony Ericsson Satio wycofany ze sprzedaży

Sony Ericsson Satio

Telefon komórkowy Sony Ericsson Satio został tymczasowo wycofany z rynku brytyjskiego – dwa tamtejsze największe sklepy Carphone Warehouse oraz Phones 4U wstrzymały jego sprzedaż, po tym jak wielu klientów wysyłało zażalenia i skargi. Powodem tego jest usterka w oprogramowaniu Symbian, przez którą telefon wyłączał się, gdy użytkownicy chcieli uzyskać dostęp do najważniejszych aplikacji. Niestety dla SE, luka nie może zostać załatana przez aktualizację oprogramowania.

Zarówno Carphone Warehouse, jak i Phones 4U oferują „nowe telefony” (prawdopodobnie nieco droższe modele innych firm) dla nieszczęśliwych posiadaczy Satio. Telefon SE można jeszcze nabyć bezpośrednio w sieciach Vodafone, Orange oraz T-Mobile, jednak chyba nie znajdzie się żaden ryzykant na taki zakup, do czasu wydania na rynek naprawionych modeli.

Reklama

Według Sony Ericssona, ma to nastąpić jeszcze przed gwiazdką. Tak czy inaczej, szykują się ogromne straty dla japońsko-szwedzkiej spółki, której i tak nie wiedzie się ostatnio najlepiej. W ciągu ostatnich 18 miesięcy zmaga się z kryzysem, a w trzecim kwartale zanotowała stratę w wysokości niemal 200 milionów euro.

Zajrzyj na nasz MobileBlog!

W tym roku musiała zwolnić 2 tysiące pracowników, a udział w rynku spadł do zaledwie 5 procent. Do łask ma powrócić w przyszłym roku, kiedy na rynek trafi jej pierwszy telefon z platformą Google Android – XPERIA X10.