Google nas obserwuje, ale teraz my możemy obserwować Google!

Sprawdź, jakie haki ma na ciebie Google!

Google wprowadziło nową usługę, która z pewnością zainteresuje wielu internautów. Funkcjonalność pozwoli użytkownikom sprawdzić, jakie osobiste informacje Google o nim przechowuje.

Google Dashboard (Google Konta) to nowa funkcjonalność, którą gigant z Mountain View uruchomił po to, aby każdy użytkownik miał wpływ na to, jakie osobiste informacje o nim posiada Google. Usługa podsumowuje informacje z każdego produktu, z którego korzysta internauta i dostarcza bezpośrednie odnośniki, do kontrolowania osobistych ustawień i danych. Użytkownicy będą w stanie zobaczyć podsumowanie swoich e-maili, wyników wyszukiwania i wielu innych – a wszystko w jednym miejscu.

 Będzie można również zmodyfikować i skasować niechciane informacje.

Dashboard pokrywa ponad 20 produktów i usług, których dostarczycielem jest Google. Są to między innymi poczta Gmail, Kalendarz, Dokumenty Google, Historia przeglądania, serwis Orkut, portal YouTube, przeglądarka Picasa, komunikator Google Talk, Czytnik Google czy usługa odnajdywania znajomych Google Latitude.

– Skala i poziom szczegółów usługi Dashboard jest niespotykana i jesteśmy szczęśliwi, że jako pierwsza internetowa firma może takie coś zaoferować. Mamy nadzieję, że wkrótce stanie się to standardem – tłumaczy przedstawiciel Google’a.

Jesteście ciekawi, ile Google wie o was? Sprawdźcie to dzięki usłudze Google Konta!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.