Światowy sukces polskiej wyszukiwarki

FilesTube.com

Szczecińska firma Red Sky Sp. z o.o., zajmująca się tworzeniem oprogramowania oraz budowaniem i prowadzeniem tematycznych wyszukiwarek internetowych, w swoim portfolio posiada wiele znanych serwisów. Jednak zdecydowanie najbardziej znanym projektem, przynoszącym firmie Red Sky największy sukces na światowym rynku usług internetowych jest FilesTube.com.

Grupa Wyszukiwarek Multimediów FilesTube.com stanowi zbiór wyszukiwarek wideo, oprogramowania, gier w technologii flash, plików oraz tekstów piosenek. W odpowiedzi na zapytanie użytkownika, FilesTube.com przeszukuje strony internetowe, serwisy, blogi, fora dyskusyjne pod kątem znajdujących się tam multimediów. Wyszukiwarka działa na podobnych zasadach jak Google.com, z tą różnicą, że nie wyszukuje stron internetowych, ale pliki multimedialne. FilesTube.com nie przechowuje także żadnych plików na serwerach, jedynie wskazuje ich miejsce w sieci.

Pierwsza wersja działającej wyszukiwarki FilesTube.com uruchomiona została niecałe 2 lata temu i udostępniona w wersji beta dla użytkowników. Obecnie, według danych z października  2009  roku, FilesTube  plasuje  się  na  52 pozycji największych portali na świecie. Jest to najwyższa pozycja w zestawieniu wśród polskich stron internetowych. Dla porównania inne popularne polskie serwisy, takie jak Onet.pl oraz Nasza-klasa, zajmują w rankingu kolejno 169 oraz 167 miejsce, pozostając daleko w tyle w stosunku do wyszukiwarki firmy Red Sky. FilesTube.com wyprzedza w rankingu Google Ad Planner tak znane na całym świecie serwisy, jak: Digg.com, Metacafe.com, Friendster.com, Odnoklassniki.ru, czy Reuters.com.