Nie stwierdzono żadnych przypadków obrażeń wynikających z użytkowania tych urządzeń TuneBase

Transmittery samochodowe TuneBase FM wycofane z rynku

Belkin TuneBase FM

– Zidentyfikowaliśmy problem polegający na tym, że zastosowana w urządzeniach TuneBase podkładka może spowodować zwarcie elektryczne po podłączeniu do adaptera gniazda zapalniczki pojazdu. Chodzi o okrągłą, czarną, plastikową podkładkę znajdującą się na końcu adaptera gniazda zapalniczki urządzenia TuneBase – tak tłumaczy swoją decyzję firma Belkin.

– Po bardzo szczegółowej analizie doszliśmy do wniosku, że w pewnych warunkach wysokiej temperatury, wilgotności i długotrwałego użytkowania przy włączonym zasilaniu (np. kiedy podłączone urządzenie TuneBase jest pozostawione na noc), niektóre egzemplarze z wadliwą podkładką mogą powodować powstanie pożaru – dodaje.

„Mimo, że problem można zawęzić do tylko pewnej ograniczonej liczby egzemplarzy wyprodukowanych z wadliwą podkładką, bezpieczeństwo naszych klientów stawiamy na pierwszym miejscu. W związku z tym wycofujemy z rynku wszystkie produkty TuneBase zakupione 1 kwietnia 2009 r. lub później”.

Belkin współpracuje z partnerami handlowymi, aby mieć pewność, że z rynku zostaną wycofane wszystkie wadliwe produkty. Jeśli użytkownik zakupił urządzenie Tunebase po 1 kwietnia 2009 roku, powinien natychmiast zaprzestać korzystania z produktu, a następnie skontaktować się z firmą Belkin w celu skorzystania z programu wymiany, w ramach którego zakwalifikowane produkty TuneBase są nieodpłatnie wymieniane (więcej informacji tutaj).