4 tysiące iPhone'ów wartych jest ponad 3 miliony dolarów

Ukradli 4 tysiące iPhone’ów

Złodzieje ukradli cztery tysiące telefonów Apple'a, wartych ponad 3 miliony dolarów, w brawurowym napadzie w jednym z belgijskich miasteczek.

W jednym z belgijskich miast grupa złodziei dokonała brawurowego włamania do magazynu firmy logistycznej CEVA, skąd wykradli 4000 (słownie: cztery tysiące) telefonów komórkowych marki Apple. Złodzieje wdrapali się po drabinie na dach magazynu, wycięli w nim dziurę i weszli do środka. Wygląda na to, że przestępcy musieli mieć wtyczkę wewnątrz firmy CEVA, bowiem doskonale wiedzieli kiedy będzie dostawa i gdzie będą przechowywane iPhone’y. Firma logistyczna jednak odmawia komentarzy w tej sprawie.

Telefony Apple’a miały trafić do operatora komórkowego Mobistar, któremu zabrakło już iPhone’ów do sprzedaży. Operator czekał zatem na dostawę wystarczającej ilości urządzeń, aby sprostać zapotrzebowaniu klientów przed okresem świątecznym.

Zobacz, jak inni złodzieje włamali się do Apple Store!

Mobistar już zablokował numery IMEI ukradzionych telefonów, więc nie mogą być użyte w ich Sieci. W Belgii wszystkie iPhone’y są jednak sprzedawane bez simlocka, zatem złodzieje bez problemu będą mogli sprzedaż cały łup.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.