Windows 7 graficznie jak Mac OS X? Microsoft dementuje

Microsoft Windows 7

Simon Aldous w wywiadzie dla magazynu PCR zasugerował, że Windows 7 bardzo mocno „pożyczał” pomysły znane z Mac OS X – jednego z największych konkurentów najnowszego systemu Microsoftu. Sam koncern z Redmond twierdzi jednak inaczej. Jak czytamy w oficjalnym blogu o Windows, Simon Aldous nie uczestniczył w żadnej fazie projektowania i budowania Windows 7, więc jego komentarz był „niedokładny i wynikający z niewiedzy”.

Od dawna krążą sugestie, jakoby Microsoft pożyczał pomysły od konkurencji. Nawet pierwsza edycja Windowsa w historii była powodem wielu zażartych dyskusji a nawet procesu sądowego, który się odbył w 1988 roku. Nie da się ukryć, że wiele rozwiązań zaprezentowanych w Windows 7 jako absolutna nowość, znana jest już posiadaczom Maków od dawna. Żadna z firm, zarówno Microsoft jak i Apple, nie prowadzi jednak dyskusji w tej sprawie.

– Jedną z rzeczy, o których ludzie mówią cały czas o Maku Apple’a, to że jego system operacyjny jest fantastyczny, estetyczny i bardzo łatwy. I to chcieliśmy zrobić z Windows 7. Niezależnie, czy obsługujemy komputer tradycyjnie, czy dotykowo, chcieliśmy by każdy czuł to, co na Maku, jeśli chodzi o grafikę. Znacząco usprawniliśmy interfejs graficzny, który działa na bardzo stabilnym jądrze z Visty, o wiele stabilniejszym niż to, co oferuje Mac – mówi Aldous na łamach PCR.