Windows 7 jest zabezpieczony, ale słabiej niż powszechnie krytykowana Vista

Windows 7 jednak dziurawy?

Czy Windows 7 jest dziurawy? Na to pytanie poznamy odpowiedź wkrótce, bowiem Microsoft już sprawdza wiarygodność ostatnich doniesień, sugerujących obecność luki w protokole SMB.

Rzekoma dziura w najnowszym systemie Microsoftu została wykryta przez Laurenta Gaffiego, który zwrócił uwagę na błąd protokołu typu klient-serwer Server Message Block (SMB) 2.1, służącemu udostępnianiu zasobów komputerowych w Sieci, m.in. drukarek i plików. Problem ma polegać na luce bezpieczeństwa, przez którą niepowołana osoba może zdalnie uzyskać dostęp do protokołu – zawiesić jego działanie, a więc i działanie systemu. Co gorsza, nie jest to trudne. Na kłopoty użytkownik może narazić się poprzez wejście na spreparowaną stronę internetową lub otrzymanie zapytania sieciowego – włączony Firewall nic tu nie pomoże.

Według Gaffiego najlepiej wyłączyć protokół SMB i poczekać, aż Microsoft załata tę lukę. Firma z Redmond już podjęła zadania sprawdzające ową dziurę i wkrótce ma nas poinformować o podjętych decyzjach.

Zobacz również: Nienaprawialna luka w systemie Windows 7

Więcej informacji o luce znajdziecie tutaj.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.