Zaskakujące wyniki badań na najbardziej niezawodne notebooki

Dość zaskakujące są wyniki ostatnich badań, według których najbardziej niezawodne notebooki buduje firma Asus. Na samym końcu stawki uplasował się natomiast największy producent komputerów.

To, na co zazwyczaj zwracamy uwagę przy wyborze notebooka dla siebie, to moc i mobilność. Parametry te najczęściej można odczytać ze specyfikacji technicznej produktu. Nie wyczytamy z niej jednak przewidywanej niezawodności – chyba najważniejszej właściwości komputera osobistego. Firma zapewniająca serwis gwarancyjny dla notebooków, SquareTrade, opublikowała swój raport, dotyczący niezawodności komputerów przenośnych na przestrzeni trzech lat. Trzeba przyznać, że wyniki są zaskakujące. Najmniej wadliwe produkty sprzedaje tajwański Asus oraz japońska Toshiba. Na samym końcu stawki znalazł się natomiast największy producentów komputerów na świecie – HP.

Ze statystyk firmy wynika, że procent psujących się laptopów jest wyższy dla większych producentów, a niższy dla mniejszych firm. Zauważyć można również, że bardziej polegać możemy na droższych maszynach, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Niestety, współczynnik wadliwości wzrasta z upływem lat. SquareTrade szacuje, że blisko jedna trzecia laptopów psuje się w ciągu pierwszych trzech lat po zakupie. W pierwszym roku natomiast najczęściej psują się netbooki, chociaż nie dużo częściej niż tanie noteboki i drogie mobilne maszyny.

Wyniki tych badań pokrywają się w dużej części z wynikami badań firmy RESCUECOM, przedstawionymi w marcu 2009 roku.

Przypominamy również, że Asus ma jeszcze większe plany na kolejne lata. R ozważa nawet możliwość przejęcia drugiej w rankingu niezawodności notebooków – Toshiby.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.