Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

15,2 milionów dolarów kary dla spamerów

Jeden z największych gangów spamerskich na świecie będzie musiał zapłacić za swoją działalność 15,2 miliona dolarów kary amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości

Postępowanie przeciwko spamerom rozpoczęło się już w październiku 2008 roku, kiedy to amerykański sąd nakazał zamrozić środki na kontach oskarżonych oraz przejęcie ich nieruchomości. Pozew wpłynął od Federalnej Komisji Handlu, która w momencie jego złożenia miała w swoim archiwum ponad 3 miliony skarg na spamerów.

Według ustaleń prokuratury, szefem gangu był Lance Atkison, który już był karany za spamerstwo na Nowej Zelandii. On, wraz ze wspólnikami, będą musieli zapłacić w sumie 15,2 milionów dolarów grzywny. Gang nie działał sam: rozsyłanie korespondencji zlecali pomniejszym organizacjom spamerskim z całego świata. Ich specjalnością były specyfiki zwiększające potencję oraz inne medykamenty na receptę. Produkty przez nich promowane nie były dopuszczone na rynek amerykański. Oskarżeni, poza ich wprowadzeniem na rynek oraz spam odpowiedzieli również za wprowadzanie w swoich klientów w błąd: wbrew deklaracjom w żaden sposób nie zabezpieczali danych osobowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.