System nawigacyjny w Audi A8 będzie wyposażony w aplikację Google Earth

Audi A8 wyposażone w platformę Nvidia Tegra i Google Earth

Nvidia Tegra

Nie specjalizujemy się być może w motoryzacji, ale jeśli samochód jest naszpikowany technologią, to z pewnością warto o nim wspomnieć. Taki właśnie będzie nowy model Audi A8, który zadebiutować ma w połowie 2010 roku. Jako pierwszy samochód będzie on wyposażony w system nawigacji satelitarnej, oparty na platformie Nvidia Tegra. Dzięki temu można będzie uzyskać dostęp do aplikacji Google Earth, a także przeglądać szczegółowe, trójwymiarowe modele europejskich miast, wzbogacone o informacje pochodzące z Wikipedii.

Niemiecki koncern twierdzi, że chipset Nvidii pozwoli na wyświetlanie pełnych map topograficznych, wraz z tunelami i mostami. W planach jest również uzupełnienie systemu o usługę Google Street View.

Na początku system ma korzystać z łączności GPRS/EDGE, ale jeszcze w 2010 roku Audi chce wykorzystać możliwości standardu UMTS. Są jednak pewne ograniczenia, zwłaszcza dla piratów drogowych – system może gubić połączenie przy prędkościach powyżej 200 kilometrów na godzinę. Przy takiej prędkości, patrzenie na cokolwiek innego niż drogę, jest szczególnie niebezpieczne.