Na PSP można nie tylko grać, ale czasem można znaleźć również zdjęcia genitaliów

Brytyjska marynarka użyje konsol PSP jako narzędzia treningowego

Sony Playstation Portable

Przenośne konsole zakupione przez brytyjską armię będą wyposażane w specjalistyczne oprogramowanie treningowe, które pomoże technikom odświeżać podstawową wiedzę. Według Times Online, podstawowy kurs zbrojny zawierać będzie takie tematy, jak budowa atomu, układy scalone, motywacja, półprzewodnikowe złącza p-n czy napięcie wsteczne. Pomysł na korzystanie z konsol PSP był wynikiem kilku czynników. Konsolki Sony są dość wytrzymałe w porównaniu z innymi urządzeniami, a poza tym uczenie poprzez PSP wydaje się być mniej nudne, niż czytanie książki.

– Wyszliśmy z założenia, że patrzenie się na książkę jest uważane za nieciekawe i nudne – powiedział komandor Trevor Price, z marynarki. – Kiedy byłem w szkole, siadało się za biurkiem i odrabiało się pracę domową. I to tyle – dodał.

Zobacz również: Siły zbrojne USA kupują 2 tysiące konsol PS3

Co ważne, oczywiście dla żołnierzy, marynarka nie usunęła napędy UMD, więc ci będą mogli pograć sobie również w gry w wolnym czasie. – Stwierdziłem, że jeśli ich nie usuniemy, to żołnierze będą bardziej dbać o konsole – powiedział pomysłodawca tego przedsięwzięcia, komandor porucznik Mark „Bestia” Williams.