Na PSP można nie tylko grać, ale czasem można znaleźć również zdjęcia genitaliów

Brytyjska marynarka użyje konsol PSP jako narzędzia treningowego

Niektóre gry z pewnością są pouczające. Z tego założenia najwyraźniej wychodzi Królewska Marynarka Wojenna, bowiem planuje zakupić 230 konsol PSP, które mają być użyte jako pomoce naukowe.

Przenośne konsole zakupione przez brytyjską armię będą wyposażane w specjalistyczne oprogramowanie treningowe, które pomoże technikom odświeżać podstawową wiedzę. Według Times Online, podstawowy kurs zbrojny zawierać będzie takie tematy, jak budowa atomu, układy scalone, motywacja, półprzewodnikowe złącza p-n czy napięcie wsteczne. Pomysł na korzystanie z konsol PSP był wynikiem kilku czynników. Konsolki Sony są dość wytrzymałe w porównaniu z innymi urządzeniami, a poza tym uczenie poprzez PSP wydaje się być mniej nudne, niż czytanie książki.

– Wyszliśmy z założenia, że patrzenie się na książkę jest uważane za nieciekawe i nudne – powiedział komandor Trevor Price, z marynarki. – Kiedy byłem w szkole, siadało się za biurkiem i odrabiało się pracę domową. I to tyle – dodał.

Zobacz również: Siły zbrojne USA kupują 2 tysiące konsol PS3

Co ważne, oczywiście dla żołnierzy, marynarka nie usunęła napędy UMD, więc ci będą mogli pograć sobie również w gry w wolnym czasie. – Stwierdziłem, że jeśli ich nie usuniemy, to żołnierze będą bardziej dbać o konsole – powiedział pomysłodawca tego przedsięwzięcia, komandor porucznik Mark „Bestia” Williams.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.