Król Popu, ale również król internetowych wyszukiwarek

Czego szukali internauci w 2009 roku?

Bing i Google

Michael Jackson, świńska grypa i Twitter były najczęściej szukanymi hasłami w 2009 roku, według najnowszych statystyk z wyszukiwarek Google’a i Microsoftu. W roku, w którym zmarło wiele osobistości – aktorów, piosenkarzy i celebrytów – nie może dziwić fakt, że najczęściej wpisywanym nazwiskiem w wyszukiwarkę Bing było nazwisko króla popu. Wyprzedziło ono popularny serwis Twitter, świńską grypę oraz giełdę.

W pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze troje znanych i zmarłych już ludzi – Farrah Fawcet, Patrick Swayze oraz bejsbolista Billy Mays. Stawkę zamyka Jaycee Lee Dugard, którą odnaleziono całą i zdrową po 18 latach, odkąd została porwana jako 11-latka. Lista została utworzona bazując na wynikach wyszukiwania wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Google jednak wskazuje podobny obszar zainteresowań brytyjskich internautów. W tym roku najczęściej szukano informacji o zmarłym piosenkarzu z grupy Boyzone – Stephenie Gately’m. W czołówce znalazły się również: świńska grypa, Susan Boyle – kontrowersyjna piosenkarka z brytyjskiej edycji Mam Talent, a także była gwiazda Big Brothera, Jade Goody, oraz główny aktor filmu Zmierzch – Robert Pattinson. Inne popularne hasła w brytyjskim Google to Rhianna, Michael Jackson, Google Maps, Twitter oraz Iran.

Zobacz również:

Czy Microsoft zapłacił News Corp, aby pożegnała się z Google’em?

W polskiej wersji wyszukiwarki Google króluje świńska grypa. Poza tym, najpopularniejsze hasła to: Nasza-Klasa, Gadu-Gadu, BrzydUla, Kochaj i tańcz, egzekucja Polaka, Gmail, MichaelJackson oraz Windows 7.