We właściwościach folderu określamy, jakich szablonów ma używać Windows.

Dopasowywanie szablonów folderów w Eksploratorze Windows

Vista próbuje automatycznie rozpoznać rodzaj plików znajdujących się w folderze, a potem wyświetla je w formie dopasowanych szablonów, na przykład miniatur zdjęć. Ale nie zawsze się to udaje.

W Eksploratorze sami możemy szybko dopasować sposób prezentacji zawartości folderu. Klikamy na folderze prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie kontekstowe »Właściwości«. Przechodzimy do karty »Dostosowywanie«. W polu »Użyj tego folderu jako szablonu« zmieniamy ustawienie na przykład na »Obrazy i wideo«. Oprócz tego poniżej aktywujemy opcję »Zastosuj ten szablon także do wszystkich podfolderów« – dzięki temu cała struktura folderów będzie miała jeden szablon. Zmianę w ustawieniach zatwierdzamy, klikając »Zastosuj« i »OK«.

Jeśli nie chcemy, aby Windows samoczynnie przypisywał szablony, możemy za pośrednictwem Rejestru wyłączyć tę funkcję dla wszystkich nowo zakładanych folderów. Otwieramy »Uruchom« w menu Start, wpisujemy »regedit« i wciskamy »OK«.

Przechodzimy do klucza HKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesLocal Settings

SoftwareMicrosoftWindowsShellBags. Potem wybieramy »Edytuj | Nowy | Klucz«. Wpisujemy »AllFolders« i naciskamy [Enter]. W ten sam sposób w nowym folderze tworzymy podklucz »shell« i zaznaczamy go.

Klikamy w prawej części okna i wybieramy polecenie »Edytuj | Nowy | Ciąg znaków«. Jako nazwę wpisujemy »FolderType« i zatwierdzamy ją, klikając »OK«. Po dwukrotnym kliknięciu na nowy wpis przystępujemy do jego edycji. Jako wartość wpisujemy teraz »NotSpecified« i klikamy »OK«. Potem zamykamy Rejestr. Od teraz system operacyjny nie będzie już próbował samodzielnie rozpoznawać typu plików w nowo otwartych folderach. Raz rozpoznane zawartości oraz dokonane przez nas ustawienia pozostaną zachowane i w dalszym ciągu będziemy mogli pracować używając szablonów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.