„Drapieżny” i znakomicie wyposażony notebook Toshiby

Procesor Intel Core i7, 6 GB pamięci RAM, dysk twardy 1 TB oraz karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250M sprawiają, że obok tego sprzętu nie sposób przejść obojętnie.

Komputer nadaje się przede wszystkim do gry i multimediów. Oglądanie obrazów na dużym 18,4 calowym ekranie w rozdzieczości full HD (1 920 x 1 080) ma być czystą przyjemnością. Taki obraz można uzyskać z płyt Blu-Ray, którego czytnik ten komputer ma zamontowany. Osoby, które nie posiadają płyt Blu-Ray, także mogą cieszyć się jakością full HD dzięki zastosowanej technologii Resolution +. Jest to technologia wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości do jakości HD. Procesor Meta Brain będący „silnikiem” technologii Resolution+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu. Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne.  Potem każdy segment jest specjalnie obrabiany, by w efekcie powstał obraz najwyższej jakości.

Wyświetlanie grafiki wspiera mocna karta. NVIDIA GeForce GTS 250M wykorzystuje rdzeń wykonany w procesie 40 nm.  Układ współpracuje z własną pamięcią 1024 MB GDDR5, z którą komunikuje się poprzez 128-bitową szynę.

Sercem notebook jest platforma mobilna Calpella oparta o procesor Intel Core i7, taktowany częstotliwością 1 600 MHz i wyposażony w 6 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Procesor współpracuje z 6 GB pamięci RAM, która może być rozszerzona do 8 GB. Dźwięk z komputera wydobywa  się poprzez niezawodne głośniki Harman Kardon.

Laptop został wyprodukowany zgodnie z zaleceniami RoHS oraz posiada certyfikat ENERGY STAR 5.0. Na polskim rynku komputer został objęty dwuletnią gwarancją.

Zobacz też inne notebooki Toshiby w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.