Najbardziej aktywnie w sieci osoby są w wieku 18-24 lat, podczas gdy pozostali wolą wykorzystywać już istniejące zasoby

Gimnazjaliści-informatycy powalczą o cenne nagrody

Rusza VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem jest 4-te Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Prusa w Szczecinie.

Konkurs odbywa się w kilku etapach, od 4 stycznia do 17 kwietnia 2010 roku, w trakcie których uczestnicy z całej Polski będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu informatyki, w tym technologii i trendów informatycznych. Dla zwycięzców przewidziano szereg ciekawych nagród: m.in. wyjazdy do Brukseli i Parlamentu Europejskiego oraz cenne nagrody rzeczowe (m.in. komputery). Nagrody ufundowała firma Tieto Poland.

– Zauważamy potrzebę oddziaływania na program kształcenia na wszystkich poziomach edukacji w Polsce. Współpraca z uczelniami jest już obecnie niewystarczająca. Chcąc mieć świetnych inżynierów oprogramowania musimy wzbudzać zainteresowanie technologiami informatycznymi także na poziomie gimnazjalnym. Jesteśmy przekonani, że przez promowanie takich konkursów, zainteresowanie kierunkami ścisłymi, w tym studiami w zakresie IT będzie rosło – mówi Michał Szostkowski, Członek Zarządu i Dyrektor HR w Tieto Poland. – Nauka informatyki w szkole nie musi kojarzyć się z surfowaniem po Internecie. Wielu nauczycieli potrafi prowadzić ciekawe zajęcia. Chcemy, by ta grupa stale rosła. W konkursie zostaną nagrodzeni nie tylko uczniowie-finaliści, ale także nauczyciele, którzy ich przygotowywali. Chcemy ich promować, a innych zachęcać do brania przykładu z autorów najlepszych praktyk – dodaje M. Szostkowski.

Informacje o warunkach uczestnictwa oraz zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane za pośrednictwem strony WWW organizatora: www.lo4.szczecin.pl. Tam też będą opublikowane konkursowe zadania oraz listy osób zakwalifikowanych do kolejnych etapów. Imprezę swoim patronatem objęli między innymi: Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Minister Edukacji Narodowej,  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Szczecin.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.