Biorąc na poważnie oskarżenia ChRL, Google zaatakował kto inny lub koncern kłamie

Google pomaga polskim przedsiębiorcom zaistnieć w Sieci

Google

Google traktuje coraz poważniej polski rynek internetowy. Koncern chce pomóc w rozwoju małych przedsiębiorstw, oferując im bezpłatne wsparcie i pomoc w zaistnieniu w Sieci. Za darmo. Gigant doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że pomagając małym firmom zwiększa ruch w Sieci, a co za tym idzie, zwiększa swoje przychody. Google tego nie ukrywa i utrzymuje, że to część planu, którego zamierzone efekty zobaczymy za… 50 lat.  Akcji patronuje polskie ministerstwo gospodarki.

– Polska ma jeden z najwyższych w Europie współczynników wykorzystania Internetu, ale wciąż połowa firm nie ma swoich stron www. To jest luka, którą chcemy wypełnić – powiedział Carlo D’Asaro Biondo, wiceprezydent Google na Europę Środkową i Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. – Możemy zapewnić szkolenia z tworzenia stron internetowych, zapewnić usługi lokalizacyjne, w tym mapy. Możemy wnieść swój wkład w kampanię promocyjną. To wszystko po to, żeby te 53 proc. polskich firm, które nie mają jeszcze stron internetowych je założyło.

– Warto spojrzeć na takie elementy jak automatyczne tłumaczenie, umożliwiające internacjonalizację serwisów, a także te dające możliwość lokalizacji przestrzennej, czyli mapy – mówi Waldemar Pawlak.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News