Ciekawe, jakie jeszcze mechanizmy zdalnego dostępu posiada Google...

Google uderza się w pierś: Android Market nie jest tak duży

Google

Wczoraj informowaliśmy was o wynikach badań serwisu AndroidLib.com, który podał bardzo ciekawe statystyki dotyczące sklepu z aplikacjami dla systemu Google Android. Niestety, według statystyk Google’a – badania te są błędne. Zamiast 20 tysięcy dostępnych aplikacji w Android Market, Google naliczyło na dzień dzisiejszy „tylko” 16 tysięcy. Nie ma również potwierdzenia w sprawie proporcji aplikacji płatnych do bezpłatnych. Według AndroidLib, tych pierwszych jest o wiele mniej, bo tylko 37,8 procenta ze wszystkich, dostępnych aplikacji w Android Market. Być może to akurat jest prawdą, ale bez potwierdzenia ze strony Google’a – ciężko cokolwiek wyrokować.

Chociaż system operacyjny Google Android nie rozwija się w tak błyskawicznym tempie, jak można było przypuszczać, to w ostatnich miesiącach, zauważyć można wyraźne przyspieszenie.

We wrześniu w Android Market znajdowało się 10 tysięcy aplikacji, zatem od tego czasu rynek Androida zanotował 60-procentowy wzrost. Jeśli dodać do tego prawdziwy

wysyp smartfonów z tą platformą ciągły rozwój wersji systemu oraz pojawienie się na rynku Google Phone’a (przygotowanego przez HTC) to można przypuszczać, że rok 2010 będzie rokiem Androida.