Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. m kwadratowych i początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD

Grupa BenQ inwestuje 191 mln € w fabrykę paneli LCD na Słowacji

Nowa fabryka to 200 tysięcy metrów kwadratowych i 1 300 miejsc pracy – budowa ruszy w 2010 roku w Trencinie na terenie Słowacji.

AU Optronics – należący do grupy BenQ – planuje w 2010 roku zainwestować ponad 191 milionów Euro w budowę fabryki paneli LCD. Nowy zakład produkcyjny AU Optronics (Slovakia) zostanie zlokalizowany w Trencinie w zachodniej Słowacji, 125 km od Bratysławy. Budowa rozpocznie się w 2010 roku i zakłada zatrudnienie ok. 1 300 osób do 2013 roku.

Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. m kwadratowych i początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD, następnie w fabryce uruchomiona zostanie produkcja kolejnych komponentów.

– Europa jest jednym z najważniejszych rynków dla LCD TV. Jednocześnie Grupa BenQ oraz AU Optronics postrzegają Europę jako dynamicznie rozwijający się rynek z dużym potencjałem dla urządzeń spełniających wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Umacniając swoja pozycję lidera, i nasza globalną obecność, staramy się być blisko naszych kluczowych klientów. Słowacja nie tylko oferuje wysoką jakość i odpowiednie zasoby ludzkie, lecz także podsiada stabilną gospodarkę, rozwija się w kierunku wzrostu PKB – Powiedzial K. Y. Lee, Prezydent Korporacji BenQ i AOU, podczas ceremonii podpisania umowy inauguracyjnej inwestycję.

AU Optronics ma fabryki modułów LCD na Tajwanie, w Chinach i Czechach. Moduły LCD przeznaczone do stosowania w komputerach i telewizorach są szklanymi panelami zaopatrzonymi w takie składniki jak układy scalone i tylne podświetlenie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.