Starsze iPhone'y potrafią już nagrywać filmy, szkoda tylko, że tak marnej jakości

iPhone nauczył się nagrywać filmy

Apple iPhone

Telefon Apple’a od zawsze przez jednym był wielbiony, a przez innych niemiłosiernie krytykowany. Między innymi za braki w funkcjonalności, którą oferują konkurencyjne, często o wiele tańsze smartfony. Tak było w przypadku wysyłania MMS-ów (choć istniała aplikacja stworzona w tym celu, to jednak nie każdy o niej wiedział), funkcji kopiuj-wklej czy też braku możliwości zmiany dzwonka sygnalizującego wiadomość sms. Takim niedociągnięciem jest też z pewnością aparat w iPhone’ie, którego pierwsze wersje nie potrafiły nagrywać materiałów wideo.

Teraz, Apple zatwierdza jednak aplikację, która umożliwi użytkownikom iPhone’ów 2G i 3G kręcenie materiałów wideo, choć w dość marnej rozdzielczości – 160 x 213 pikseli (iPhone 3GS nagrywa w jakości VGA, z prędkością 30 fps-ów), przy ultraniskiej prędkości 3 klatek na sekundę, a dodatkowo długość klipów ograniczona będzie do minuty.

Zajrzyjcie również na nasz MobileBlog!

Aplikacja iVideoCamera kosztuje 99 centów, a nabyć ją można oczywiście w App Store. Przy okazji, nie można nie zauważyć, że to wyłącznie ograniczenia w oprogramowaniu nałożone przez Apple’a, nie pozwalały starszym iPhone’om na nagrywanie klipów wideo.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News