iPhone nauczył się nagrywać filmy

Apple wreszcie zatwierdziło aplikację dla swoich telefonów iPhone 2G i 3G, która umożliwi użytkownikom kręcenie filmów, choć niestety w dość marnej jakości.

Telefon Apple’a od zawsze przez jednym był wielbiony, a przez innych niemiłosiernie krytykowany. Między innymi za braki w funkcjonalności, którą oferują konkurencyjne, często o wiele tańsze smartfony. Tak było w przypadku wysyłania MMS-ów (choć istniała aplikacja stworzona w tym celu, to jednak nie każdy o niej wiedział), funkcji kopiuj-wklej czy też braku możliwości zmiany dzwonka sygnalizującego wiadomość sms. Takim niedociągnięciem jest też z pewnością aparat w iPhone’ie, którego pierwsze wersje nie potrafiły nagrywać materiałów wideo.

Teraz, Apple zatwierdza jednak aplikację, która umożliwi użytkownikom iPhone’ów 2G i 3G kręcenie materiałów wideo, choć w dość marnej rozdzielczości – 160 x 213 pikseli (iPhone 3GS nagrywa w jakości VGA, z prędkością 30 fps-ów), przy ultraniskiej prędkości 3 klatek na sekundę, a dodatkowo długość klipów ograniczona będzie do minuty.

Zajrzyjcie również na nasz MobileBlog!

Aplikacja iVideoCamera kosztuje 99 centów, a nabyć ją można oczywiście w App Store. Przy okazji, nie można nie zauważyć, że to wyłącznie ograniczenia w oprogramowaniu nałożone przez Apple’a, nie pozwalały starszym iPhone’om na nagrywanie klipów wideo.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.