iPhone’y z sieci O2 padają jak muchy

Tysiące użytkowników telefonów iPhone, należących do operatora telefonii komórkowej O2, nie mogą korzystać ze swoich urządzeń, gdyż Sieć pada im niemal co 48 godzin.

Brytyjski operator telefonii komórkowej – O2 – ma spore kłopoty. Jego niektórzy abonenci nie mogą uzyskać dostępu do Internetu na swoim iPhone’ie. To sprawia, że większość codziennych czynności, jak kupowanie w App Store, sprawdzanie rozkładu jazdy pociągów, czy czytanie wiadomości, zostało zablokowane. Użytkownicy, którzy chcieli połączyć się z Internetem, ujrzeli tylko taki komunikat „Nie można aktywować sieci komórkowej”.

Problemy zaczęły się w sobotę. Brytyjski operator na razie nie podaje informacji, jak wiele użytkowników zostało dotkniętych tą usterką, jednak można przypuszczać (głównie za sprawą Twittera), że jest to spora część z ponad miliona wszystkich klientów.

W niedzielę O2 obiecywało, że wszystko wróci do normy pod koniec dnia, jednak dziś mamy już wtorek, a usterka wciąż nie została naprawiona. Problem tkwi w niewłaściwym przydzielaniu adresów IP, a O2 pracuje w pocie czoła, by sytuację wyprostować.

Czytaj również:

Foxconn otrzymał zamówienie na iPhone’a nowej generacji

Użytkownicy iPhone’ów są paranoikami

Dlaczego twój telefon jest najlepszy na świecie

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.