Ponad 20 000 uczestników z całej Polski będzie rywalizowało o tytuł Mistrzów Internetu w olimpiadzie DialNet Masters

IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters

Rusza IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, organizowana przez Telefonię DIALOG S.A.

Turniej dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej skierowany jest do wszystkich pasjonujących się internetem i technologiami informatycznymi. W tym roku organizatorzy po raz pierwszy zapraszają do uczestnictwa w konkursie młodzież niepełnosprawną i angażują seniorów do poznawania tajników sieci. Na zwycięzców olimpiady czeka w tym roku wycieczka do Szwajcarii, a w jej programie i m.in. zwiedzanie siedziby Google’a oraz nagrody rzeczowe: wysokiej klasy netbooki i iPody. Zapraszamy do odwiedzin portalu www.dialnetmasters.pl, na którym znajdziecie szczegóły dotyczące olimpiady.

Kto może uczestniczyć w konkursie?

W olimpiadzie mogą wziąć udział drużyny w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każdy z zespołów składa się z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) oraz nauczyciela prowadzącego. Nauczyciele są pełnoprawnymi uczestnikami olimpiady – tak samo jak ich podopieczni otrzymują dyplomy i wygrywają nagrody. Do DialNet Masters może zostać zgłoszonych od trzech do pięciu zespołów z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości. IV edycja olimpiady tym różni się od poprzednich, że zwiększa liczbę zapraszanych do uczestnictwa w konkursie placówek o szkoły dla osób niepełnosprawnych. Wpisując się w obchody wyjątkowego roku 2010, który ustanowiono Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym, poprzez konkurs organizatorzy podkreślają prawo każdego człowieka do bycia pełnoprawnym członkiem społeczeństwa.

Nagrody, nagrody, nagrody

Dla zwycięskich drużyn w obu kategoriach organizatorzy przygotowali wspaniałe nagrody: wysokiej klasy netbooki, vouchery na wybrane kursy, prenumeratę periodyków: „CHIP” i „Magazynu Integracja”, dyplomy i zaświadczenia. Nagrodą główną jest w tym roku wycieczka do Szwajcarii, a w jej programie m.in. wizyta w siedzibie Google’a w Zurychu oraz zwiedzanie siedziby CERNu. W poprzednich edycjach olimpiady zwycięzcy pojechali do Chin (laureaci III edycji olimpiady), Doliny Krzemowej w USA (laureaci II edycji olimpiady) i Paryża (laureaci I edycji olimpiady).

Etapy IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

  • eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy drużyn na stronie www.dialnetmasters.pl (7 grudnia 2009 r. -22 stycznia 2010 r.);
  • I etap okręgowy testów on-line (1-12 marca 2010 r.);
  • II etap okręgowy testów on-line (15 -19 marca 2010 r.);
  • ogłoszenie wyników on-line (19 marca 2010 r.);
  • Półfinały – organizowane na żywo „Mecze Mastersów” – odbędą się w siedmiu miastach Polski (13-23 kwietnia 2010);
  • Wielki Finał, który odbędzie się w Hali IASE we Wrocławiu, wyłoni Mistrzów Internetu, czyli dwie najlepsze drużyny, jedną – wśród gimnazjalistów i jedną – wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych (17 czerwca 2010).
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.