Kto pamięta Walkmany?

Kasety magnetofonowe wracają do łask

Kasety magnetofonowe wciąż są na rynku i mają się całkiem nieźle. Swój sukces zawdzięczają starszym klientom, którzy nie chcą się przenieść na nowsze nośniki.

Sprzedaż kaset, po pokazaniu się na rynku płyt kompaktowych, zaczęła sukcesywnie maleć. W roku 2007 ogłoszono śmierć tego formatu. Jak się okazuje – bardzo przedwcześnie. Wytwórnie płytowe zaczynają wydawać albumy na kasetach ze względu na niemalejący popyt ze strony starszych melomanów.

Wytwórnia Island Records przeprowadziła eksperyment i wydała 4 000 kaset z albumem Words For You – wyprzedały się w ciągu dwóch tygodni. Teraz również i inni wydawcy zaczynają dostrzegać tę niszę rynkową i wracają do wydawania muzyki klasycznej na taśmach magnetycznych. – Wielu naszych klientów ma ponad 85 lat i nawet nie posiada odtwarzacza CD, że o MP3 nie wspomnę. Nie spodziewaliśmy się, że na kasety jest wciąż takie zapotrzebowanie. Dalej nie wiemy jak duży jest ten rynek. Starsi ludzie, którzy mają emeryturę, nie są dotknięci kryzysem, więc wciąż chcą wydawać pieniądze – komentuje Ian Brown z Island Records.

O historii nośników muzycznych dowiesz się więcej z naszego artykułu.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.