Kanał posłuży także za archiwum działań irackiego rządu, do którego każdy, wszędzie i o każdej porze będzie miał możliwość dostępu

Licencjonowane materiały sportowe na YouTube

YouTube wkrótce uruchomi swój kanał sportowy. Portal planuje też nadawać na żywo więcej wydarzeń, takich jak koncerty.

YouTube Sports Hub, czyli kanał sportowy YouTube’a, powstał przy współpracy ze SportAccord, organizacji skupiającej 104 sportowe federacje z całego świata, w tym koszykówki, pływactwa, kolarstwa, karate, futbolu amerykańskiego, zapasów czy paraolimpiad. Już najbliższej wiosny ponad 2 000 nagrań wideo, do których prawa ma SportAccord, pojawi się w specjalnym dziale portalu. Będą to zarówno krótkie klipy, jak i całe mecze, rozgrywki, wywiady i programy edukacyjne.

Wszystkie klipy będą zawierać reklamy – zarówno przed właściwym materiałem, jak i w postaci bannerów. – Na witrynie już teraz mamy różne materiały sportowe umieszczane przez naszych użytkowników, ale materiał od SportAccord jest rewelacyjny, fachowy i profesjonalny. Będzie więc można wybierać pomiędzy tymi dwoma rodzajami materiałów, a o to chodzi na YouTubie, czyli o różnorodność – powiedział Chad Hurley, współzałożyciel YouTube’a.

Dodał też, że widzi świetlaną przyszłość we współpracy ze SportAccord i nie wyklucza nadawania na żywo wydarzeń sportowych. Zaznaczył jednak, że to nieokreślona przyszłość. – Nadawanie na żywo to ciekawa rzecz dla nas i zastanawiamy się nad tym. Byłoby świetnie być główną stacją nadającą na żywo materiał z danego wydarzenia na cały świat – dodał Hurley i przypomniał, że YouTube już eksperymentował z tą formą przekazu, współpracując z zespołem U2.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.