Pierwszy trójwymiarowy monitor LG o rozdzielczości Full HD

Linia trójwymiarowych telewizorów LG

Firma LG przygotowuje na rok 2010 całą masę produktów, wspierających trójwymiarową technologię - między innymi projektory oraz telewizory o przekątnych ekranu od 42 do 72 cali.

Oprócz pierwszego trójwymiarowego monitora LCD o rozdzielczości Full HD, firma LG szykuje się w przyszłym roku na prawdziwy szturm technologii 3D. W roku 2010 na rynek mają trafić między innymi trójwymiarowe projektory, a także telewizory LCD o przekątnych ekranu od 42 do 72 cali. Obecnie południowokoreański producent oferuje na swoim rodzimym rynku 47-calowy telewizor 3D LCD o oznaczeniu 47LH503D, ale w przyszłym roku planuje rozszerzyć jego dostępność na Europę i Amerykę Północną.

W 2010 roku, LG planuje sprzedaż około 400 tysięcy trójwymiarowych telewizorów, a w następnym roku już 3,4 miliona egzemplarzy, gdyż głęboko wierzy w zapotrzebowanie klientów na tego typu produkty oraz we wsparcie ze strony programistów gier, stacji telewizyjnych, producentów konsol i innych firm.

Zobacz nasz ranking dużych telewizorów LCD!

Firma badawcza DisplaySearch szacuje, iż rynek trójwymiarowych telewizorów w 2010 roku będzie wart 1,1 miliarda dolarów, rok później – 2,8 miliarda dolarów, natomiast w 2015 roku – już 15,8 miliarda dolarów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.