Mecze 3D z mistrzostw świata, niedługo ruszy też telewizja 3D

Sony wspólnie z FIFA zapowiedziało nagrywanie niektórych meczów rozgrywanych podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA przy użyciu kamer 3D. Natomiast w Korei Płd. ma ruszyć w połowie 2010 roku pierwsza na świecie telewizja trójwymiarowa.

Start pierwszej telewizji 3D na 2010 roku zapowiedział południowokoreański urząd ds. komunikacji. Koreańczycy, jeśli chcą być pierwsi, muszą się spieszyć, bo testowe emisje telewizji 3D zapowiedziały na nieodległą przyszłość także Japonia i Wielka Brytania.

Z kolei przedstawiciele Sony poinformowali dzisiaj, że 25 meczów rozgrywanych podczas mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki będzie zarejestrowanych w 3D. Nie wiadomo jeszcze, czy którakolwiek telewizja w Europie będzie je w stanie wyemitować. Bez wątpienia zostaną one wydane na płytach Blu-ray 3D. By jednak cieszyć się obrazem 3D nie wystarczy samo nagranie – potrzebny będzie odpowiedni odtwarzacz i telewizor. Na pewno wiadomo też, że w pierwszych rejestrowanych meczach 3D nie znajdą się nasi piłkarze, którym do Afryki było nie po drodze.

Również dzisiaj LG rozpoczęło masową produkcję paneli LCD wyświetlających trójwymiarowy obraz w rozdzielczości Full HD. Na razie montowane są one w 23-calowych monitorach. Przedstawiony przez LG monitor pozwala przełączać się między trybami 2D i 3D. Do uzyskania oglądania obrazu przestrzennego niezbędne jest korzystanie z okularów przysłaniających na zmianę lewe i prawe oko. Według producenta, najnowszy monitor zapewnia dużo lepsze wrażenia 3D niż dotychczas dostępne modele. Trudno to zweryfikować, bo na razie nie ma żadnego egzemplarza w Polsce. Nieznana jest także jego cena.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.