Microsoft kradnie kod źródłowy popularnego portalu

Chiński oddział Microsoftu ukradł innej witrynie fragmenty kodu i styl wizualny. Sprawa jest już analizowana przez koncern z Redmond a witryna firmy nie działa.

Plurk, czyli popularna azjatycka witryna społecznościowa, utrzymuje, że Microsoft China okradł ich firmę przez „bezczelną kradzież kodu źródówego, projektu i elementów interfejsu”. – O sprawie poinformowali nas blogerzy i tajwańscy członkowie naszej społeczności, którzy zauważyli, że Microsoft uruchomił w Chinach portal mikroblogowy, który jest bardzo podobny do Plurka. Oczywiście byliśmy w szoku i bardzo nam się to nie podobało, jak zobaczyliśmy na własne oczy ile podobieństw jest w nowym dziele Microsoftu do Plurka – czytamy na oficjalnym blogu Plurka. Wygląda na to, że oskarżenia nie są bezzasadne. Hompy, bowiem tak się nazywa nowa usługa Microsoftu, do złudzenia przypomina Plurka.

Co więcej, władze azjatyckiego portalu społecznościowego twierdzą, że darowałyby Microsoftowi kradzież designu, bowiem ciężko w dzisiejszych czasach wymyślić unikatowe przyciski i paski narzędziowe, ale miarka się przebrała, gdy odkryto, że skradziono również kod źródłowy. – Jeżeli tu chodziłoby o nieco przesadzoną inspirację naszym portalem, uśmiechnęlibyśmy się i przeszlibyśmy z tym do porządku dziennego. Pewnie zadzwonilibyśmy do Microsoftu i wyjaśnili sprawę w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Tak się jednak nie stanie, bo sprawa jest podła. WIELE kodu i struktur danych wykorzystanych przez Microsoft znajduje się w źrodle naszej witryny – kontynuują autorzy bloga.

To już drugie nielegalne wykorzystanie cudzego kodu przez Microsoft tej jesieni. Poprzedni przypadek dotyczył narzędzia do pobierania oprogramowania z Microsoft Store. Juku beta na chwilę obecną przestał działać z powodu dochodzenia prowadzonego wewnątrz MSN China.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.