Portal pomoże kandydatom, dla których nieoczekiwane wybory mogą stanowić problem przy zbieraniu podpisów

Nasza Klasa uruchamia NKtalk przy współpracy z Erlang Solutions

Tworząc komunikator NKtalk, Nasza Klasa zdecydowała się na wykorzystanie Erlanga - funkcyjnego języka programowania.

Eksperci Erlang Solutions przeprowadzili z zespołem IT Naszej Klasy szkolenia z wykorzystania języka Erlang oraz technologii Open Telecom Platform i jabber/XMPP. Erlang Solutions wykonało także dużą część prac programistycznych przy integracji komunikatora z portalem nasza-klasa.pl oraz przy skalowaniu nowego systemu. Oparcie NKtalk na technologii Erlanga, która umożliwia efektywne skalowanie dużych systemów, było konieczne aby przygotować komunikator i cały serwis na ogromny ruch generowany przez Użytkowników i przesył danych.

– Przez ostatnich kilka miesięcy, dzięki współpracy z naszym partnerem, programiści NK intensywnie kształcili się w zakresie języka programowania Erlang. Współpraca z firmą, która dysponuje wszelkim potrzebnym know-how w interesującym nas zakresie okazała się bardzo owocna. Wyniki naszej współpracy już niebawem będzie można zobaczyć na stronach NK – mówi Tomasz Białobrzeg, dyrektor ds. IT Naszej Klasy.

– Projekt NKtalk był wyzwaniem nie tylko z powodów technicznych, ale i z powodu limitów czasowych wyznaczonych przez plan marketingowy NK. Nasze firmy udowodniły, że mając dobry zespół, konkretną wizję i dokonując właściwych wyborów technicznych, można w krótkim czasie dostarczyć sprawne i solidne rozwiązania – dodaje Marcus Taylor, CEO Erlang Solutions Ltd.

Dobiegł końca pierwszy, najpoważniejszy etap prac nad NKtalk. Aktualnie trwają testy komunikatora, w których bierze udział około 500 tys. użytkowników. Po ich zakończeniu nastąpi oficjalna premiera NKtalk.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.