Portal pomoże kandydatom, dla których nieoczekiwane wybory mogą stanowić problem przy zbieraniu podpisów

Nasza Klasa uruchamia NKtalk przy współpracy z Erlang Solutions

Tworząc komunikator NKtalk, Nasza Klasa zdecydowała się na wykorzystanie Erlanga - funkcyjnego języka programowania.

Eksperci Erlang Solutions przeprowadzili z zespołem IT Naszej Klasy szkolenia z wykorzystania języka Erlang oraz technologii Open Telecom Platform i jabber/XMPP. Erlang Solutions wykonało także dużą część prac programistycznych przy integracji komunikatora z portalem nasza-klasa.pl oraz przy skalowaniu nowego systemu. Oparcie NKtalk na technologii Erlanga, która umożliwia efektywne skalowanie dużych systemów, było konieczne aby przygotować komunikator i cały serwis na ogromny ruch generowany przez Użytkowników i przesył danych.

– Przez ostatnich kilka miesięcy, dzięki współpracy z naszym partnerem, programiści NK intensywnie kształcili się w zakresie języka programowania Erlang. Współpraca z firmą, która dysponuje wszelkim potrzebnym know-how w interesującym nas zakresie okazała się bardzo owocna. Wyniki naszej współpracy już niebawem będzie można zobaczyć na stronach NK – mówi Tomasz Białobrzeg, dyrektor ds. IT Naszej Klasy.

– Projekt NKtalk był wyzwaniem nie tylko z powodów technicznych, ale i z powodu limitów czasowych wyznaczonych przez plan marketingowy NK. Nasze firmy udowodniły, że mając dobry zespół, konkretną wizję i dokonując właściwych wyborów technicznych, można w krótkim czasie dostarczyć sprawne i solidne rozwiązania – dodaje Marcus Taylor, CEO Erlang Solutions Ltd.

Dobiegł końca pierwszy, najpoważniejszy etap prac nad NKtalk. Aktualnie trwają testy komunikatora, w których bierze udział około 500 tys. użytkowników. Po ich zakończeniu nastąpi oficjalna premiera NKtalk.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.