Nowa generacja platformy Intel Atom

Podczas targów CES 2010, firma Intel planuje zaprezentować, bagatela, 17 nowych procesorów. Teraz, oficjalnie zapowiada platformę Pine Trail, czyli Atoma nowej generacji.

Na targach CES 2010 na początku stycznia 2010 roku, Intel chce zapowiedzieć co najmniej 17 nowych procesorów, zatem nie dziwi fakt, że kalifornijska firma nie zwleka z premierą swojej drugiej platformy Atom, która mogłaby przejść bez echa, konkurując o uwagę konsumentów z takimi układami, jak Core i3, Core i5 oraz Core i9.

Platforma o nazwie kodowej Pine Trail, w odróżnieniu od swojej poprzedniczki, korzysta z dwóch a nie trzech układów – procesor Atom będzie integrował zarówno kontroler pamięci, jak i rdzeń graficzny, a ponadto do pary otrzymamy świeży chipset NM10. Na rynek trafią trzy nowe modele procesora Atom – jednordzeniowy N450, przeznaczony dla netbooków oraz jednordzeniowy D410 i dwurdzeniowy D510, skierowane do nettopów.

Wszystkie trzy chipy wytworzone zostały w 45-nanometrowym procesie technologicznym i pracują z częstotliwością 1,66 GHz. Ich współczynniki TDP wynoszą 7W, 12W i 15W, odpowiednio dla modeli o oznaczeniach N450, D410 oraz D510.

Sprawdź nasz ranking netbooków!

Pierwsze netbooki oparte na platformie Pine Trail, mają oficjalnie zadebiutować 4 stycznia 2010 roku, choć jak już wiemy, model N450 już miał swoją premierę – przy okazji netbooka Eee PC 1005P.

Teraz będziemy czekać na następce Pine Trail – platformę Cedarview.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.