Tak wygląda witryna CHIP.pl w systemie Chrome OS

Odchudzona wersja Google Chrome OS – zmieści się na 1 GB pendrive

W Sieci pojawiła się kolejna kompilacja oficjalnie niewydanego jeszcze systemu operacyjnego Chrome OS. Tym razem zajmuje "tylko" 1 GB miejsca i posiada ulepszoną funkcję WiFi.

System Chrome OS został oficjalnie zaprezentowany i tylko zaprezentowany przez Google. Firma z Mountain View nie wydała jeszcze nawet wersji beta swojego nowego OS-a. Udostępniła jednak wszystkim kod źródłowy, dzięki czemu możliwe było najpierw odpalenie systemu na maszynie wirtualnej (dowiedz się, jak to zrobić), a następnie zbudowanie kompilacji, którą można załadować na komputer bezpośrednio z pendrice’a. Problem w tym, ze pierwsza wersja wydana przez Hezzeh wymagała pamięci flash o pojemności co najmniej 4 GB. Z wersją wydaną przez firmę Dell był jeszcze większy problem, bowiem zajmowała ona aż 7,5 GB miejsca na pendrive’ie.

Teraz mamy możliwość uruchomienia (wciąż wczesnej) wersji systemu Chrome OS z pamięci flash o pojemności 1 GB, dzięki wysiłkom Hezzeh. Grupa nie tylko odchudziła system, ale również ulepszyła kilka rzeczy – między innymi wsparcie dla łączności bezprzewodowej WiFi, które bardzo kulało we wcześniejszych wersjach.

Google Chrome OS – wielka premiera!

Dietetyczną wersję Chrome OS możecie pobrać stąd. Jednocześnie informujemy was, iż robicie to na własną odpowiedzialność. System jest niestabilny i nie może być używany jako podstawowy system operacyjny.

Ma służyć wyłącznie do testowania! Jeśli najpierw wolisz upewnić się, czy na twoim komputerze Chrome OS będzie działał, odwiedź witrynę, na której znajdziesz listę kompatybilnych urządzeń.

Sprawdź, co o Chrome OS sądzi nasz MobileBloger!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.