Symbian już niemal całkowicie w rękach Nokii

Odmieniona twarz Symbiana

Nokia pokazała na konferencji prasowej kierunek, jaki obierze system operacyjny Symbian. Serce systemu pozostanie niezmienione – interfejs będzie napisany od nowa.

Podczas imprezy Capital Market Day Nokia zaprezentowała pierwsze informacje tłumaczące dalsze inwestowanie w Symbiana oraz co firma miała na myśli mówiąc o przeprojektowaniu systemu.  Koncern jest zdania, że wynikiem braku powszechnej sympatii dla tego systemu operacyjnego nie jest jego rdzeń, który zdaniem firmy został przez lata już bardzo dopracowany, a tak zwany „user experience”, czyli sposób, w jaki system komunikuje się z użytkownikiem. Dlatego też zupełnie go przeprojektowano a na konferencji pokazano pierwsze efekty tych prac.

Interfejs Symbiana przestanie być tak zatłoczony i ściśnięty, jakim był do tej pory. Będzie obsługiwał multidotyk a jego funkcje będą tak przeorganizowane, że będą wymagać o wiele mniej czynności ze strony użytkownika (dla przykładu: ulubione multimedia będą dostępne pod dwoma kliknięciami zamiast ośmioma, tworzenie konta pocztowego to dwa kroki zamiast czterech, i tak dalej).  Przeglądarka internetowa ma w końcu działać płynnie i bez zacięć, a interfejs ma być zarówno o wiele bardziej responsywny, jak i pracować płynniej (pracując w trybie 60 klatek na sekundę zamiast 15). Cała prezentacja dostępna jest do pobrania z tego adresu. Wideoprezentacja dostępna jest tutaj.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.