Orange uruchamia swój sklep z aplikacjami

Orange na dniach uruchomi swój własny sklep z aplikacjami, który początkowo będzie dostępny dla użytkowników w Wielkiej Brytanii i Francji, ale później również i w Polsce.

Sklep o nazwie Orange App Shop, który zapowiedziany został podczas konferencji La Web 2009 w Paryżu, będzie oferować dostęp do ponad 5 tysięcy aplikacji, a także gier, dzwonków i tapet na telefon. Na początek, dostęp do sklepu będą mieli wyłącznie Brytyjczycy i Francuzi, ale wkrótce aplikacje będą mogli kupować również Hiszpanie, Rumuni, Szwajcarzy, Słowacy, Belgowie, Austriacy, Mołdawianie, Portugalczycy oraz, a raczej przede wszystkim, Polacy.

Bezpośredni dostęp do App Shop od stycznia 2010 roku uzyskają natomiast użytkownicy telefonów Nokia 6700 oraz Sony Ericsson W995, ale w planach Orange ma również oferowanie usługi na innych telefonach, w tym Samsunga, LG, HTC, Motoroli oraz BlackBerry.

Sklep z aplikacjami będzie dostępny z poziomu ekranu głównego. Znajdziemy w nim nie tylko aplikacje, ale również Orange TV, Orange Games oraz Orange Maps. Wszystko, co dostępne w sklepie, będzie można kupić i pobrać, dopisując kwoty do rachunku za abonament.

Orange współpracuje również z programistami, aby upewnić się, że aplikacje dostępne w App Shop będą kompatybilne z różnymi platformami – Androidem, BlackBerry, Symbianem, Javą oraz Windows Mobile. Nie było natomiast ani słowa o iPhone’ie, a przecież Orange jest jednym z operatorów, którzy oferują telefon Apple’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.