Pierwszy smartfon z platformą Android, wyposażony w procesor Snapdragon 1 GHz

Pierwszy smartfon z Androidem i Snapdragonem 1GHz już w sprzedaży

Acer Liquid A1

Pierwsza zapowiedź pierwszego smartfona firmy Acer z platformą Android, a zarazem pierwszego smartfona na rynku, który łączy w sobie właśnie system Google’a i procesor Qualcomm Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, miała miejsce w połowie października 2009 roku. Teraz Acer Liquid A1 trafia do sprzedaży na rynku brytyjskim, poprzez dwa duże sklepy internetowe – Expansys oraz Clove. Cena modelu w obydwu jest zbliżona, jednak taniej smartfona oferuje Clove, gdzie kosztuje on 329 funtów (ponad 1500 złotych).

Za te pieniądze otrzymamy do dyspozycji 3,5-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości WVGA, cztery zakresy GSM/GPRS/EDGE oraz trzy zakresy HSDPA, łączność WiFi b/g, Bluetooth 2.0+EDR oraz 5-megapikselowy aparat.

Odwiedź naszego MobileBlogera, który testował już kilka smartfonów z Androidem!

Sercem telefonu jest wspomniany już procesor Snapdragon, którego całej mocy jednak nie wykorzystamy – Acer postanowił obniżyć taktowanie do 768 MHz, prawdopodobnie w celu wydłużenia czasu pracy baterii o pojemności 1350 mAh. Jak się jednak możecie przekonać na poniższym filmiku, odbyło się to chyba z pożytkiem dla prędkości działania smartfona.

Nad wszystkim czuwać będzie system operacyjny Google Android w wersji 1.6 Donut.