Nene Anegasaki - wirtualna wybranka Sal9000

Poślubił wirtualną partnerkę z gry na Nintendo DS

Oto przykład, jak bardzo gry komputerowe mogą wpłynąć na życie człowieka. Pewien Japończyk postanowił ożenić się ze swoją partnerką z gry Love Plus na Nintendo DS.

Pewien Japończyk, znany wyłącznie pod nickiem Sal9000, ostatecznie poślubił „w realu” swoją dotychczas wirtualną żoną z gry Love Plus, dostępnej na konsolę Nintendo DS. Wszystko odbyło się w sposób zgodny z prawem, a ceremonię ze ślubu, który odbył się w niedzielę, transmitowano w Sieci. Na żywo obejrzało ją 3000 osób, co najwyraźniej ucieszyło pana młodego – Jestem taki szczęśliwy, że tyle osób mogło być świadkami tego wydarzenia – napisał tuż po ślubie.

Teraz, gdy wszystkie formalności para młoda ma już za sobą, Sal9000 zamierza przedstawić swoją wirtualną żonę swoim rodzicom. Wydaje się, iż naprawdę chce sobie ułożyć życie z postacią zaprojektowaną przez Konami. Nie wiadomo tylko, w jaki sposób para miałaby dorobić się potomstwa, ani co się stanie, jeśli nie daj Boże konsola się zepsuje.

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, czy ślub rzeczywiście był prawdziwy, a zatem gra komputerowa może tak bardzo wpłynąć na życie człowieka, czy też był to pomysł Konami na świetną kampanię reklamową swojej gry. Być może można uzależnić się od gier, ale żeby do tego stopnia?

Zdjęcia młodej pary możecie obejrzeć w serwisie BoingBoing.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.