PQI: 640 GB danych w kieszeni

Nowy HDD oferuje nie tylko więcej miejsca na przechowywanie danych, ale też niższe zużycie energii i lepszą ochronę zapisanych informacji.

W największej pamięci PQI z serii H550, dzięki zastosowaniu nowego talerza, zmniejszone zostało zużycie prądu i poprawione rozpraszanie ciepła o 80 proc., w porównaniu z poprzednimi modelami. Dodatkowo nośnik wyposażony został w system FFS (Free-Fall Sensor), który parkuje głowicę przy wykryciu bezwładności, chroniąc talerz przed uderzeniem głowicy dysku. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo danych i lepszą ochronę sprzętu przed uszkodzeniem.

Dysk wyróżniają też zalety znane już z nośników o mniejszych pojemnościach. Wśród nich zwraca uwagę przede wszystkim funkcja USB Turbo Boost, która umożliwia zwiększenie prędkości transferu danych nawet o 53 proc. – do 38 MB/s podczas odczytu i 40 MB/s przy zapisie danych. Pozwala to zaoszczędzić czas przy kopiowaniu plików o dużych rozmiarach, np. filmów lub mp3. Natomiast dzięki opcji backupu danych za pomocą jednego przycisku (OTB), można w prosty i szybki sposób skopiować informacje z komputera. Darmowe oprogramowanie UR Smart umożliwia z kolei efektywne zarządzanie danymi (np. przenoszenie zakładek internetowych lub poczty e-mail z Outlooka) oraz zabezpieczenie komputera przed nieautoryzowanym dostępem.

Pamięć oferowana jest w dwóch kolorach lakierowanej obudowy – czarnym i białym. W zestawie znajduje się etui na dysk i akcesoria. Cena dysku H550 o pojemności 640 GB wynosi 519 zł brutto. Nośnik objęty jest  trzyletnią gwarancją producenta i dostępny jest u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora PQI w Polsce.

Zobacz też inne dyski PQI w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.