Windows Live składa się z zestawu aplikacji instalowanych na komputerze użytkownika – Windows Live Essentials – oraz usług webowych dostępnych w chmurze.

Program EduPack – druga strona medalu

Promocja dla szkół EduPack, o której pisaliśmy wczoraj, zdaniem szkół i organizatora, czyli Onex Group, odbywa się z poszanowaniem prawa do prywatności.

Wczoraj opublikowaliśmy informację o dość kontrowersyjnej metodzie przyznawania uczniom kont do usługi Windows Live. Informowaliśmy, że uczniowie o rejestracji w usłudze informowani są po fakcie, a dane konieczne do logowania się na konto przekazywane są bez przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podobną informację opublikowały inne portale (na przykład OSnews.pl). Sprawę nagłośnił również portal Wykop.pl. Tymczasem zasady działania EduPacka, według regulaminu promocji, powinny odbywać się odmiennie, o czym poinformował nas organizator promocji w swoim sprostowaniu – Onex Group.

  • W EduPacku nie są zbierane żadne dane podlegające ustawie o ochronie danych osobowych.
  • Każdy rodzić niepełnoletniego ucznia, przed założeniem dla niego konta musi wyróżnić pisemną zgodę na udział dziecka w programie EduPack. Konta są więc tworzone za pełną i dobrowolną wiedzą i zgodą uczniów/rodziców.
  • Przed rozpoczęciem korzystania z konta [email protected] dodatkowo każdy użytkowników musi zaakceptować regulamin – zasady korzystania z usług [email protected] Microsoftu. W przypadku braku zgody, konto nie jest aktywowane.

Czy zatem opisane przez nas przypadki są nagminne, czy też była to odosobniona sytuacja? Jeżeli twoja szkoła jest członkiem programu, opisz jak to się u ciebie odbywa. Jedno jest pewne: regulamin EduPacka jest jasny i za wszelkie nadużycia w tej kwestii nie odpowiada ani Microsoft, ani Onex Group, jak mogło wynikać z naszej wczorajszej informacji. Za nieświadome wprowadzenie w błąd – przepraszamy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.