Nie tylko ludzie spędzają wiele czasu przed komputerem

Przeciętny internauta spędza w Sieci 13 godzin tygodniowo

Statystyka

Jak sprawdzić, czy jestem przeciętnym internautą? Wystarczy włączać stoper za każdym razem kiedy siadasz przy komputerze w celu surfowania po Internecie i wyłączać go, kiedy od komputera odchodzisz. I tak przez cały tydzień. Jeśli stoper pokaże wynik w granicach 13 godzin, to oznacza, że jesteś przeciętnym internautą. Stwierdzić możesz to dzięki badaniom firmy Harris Interactive, prowadzonych od 1999 roku. 10 lat temu, przeciętny użytkownik przebywał w Internecie 7 godzin tygodniowo, natomiast największą liczbę godzin, bo 14, zanotowano w październiku 2008 roku. Są jednak dwa haczyki – badanie nie uwzględnia sprawdzania poczty elektronicznej i jest prowadzone wśród użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Według statystyk Harris Interactive 80 procentów dorosłych Amerykanów korzysta z Internetu. 20 procent z nich spędza w nim 2 godziny tygodniowo lub mniej, zaś 14 procent – przesiaduje online ponad 24 godziny tygodniowo.

Badania przeprowadzono na grupie 2029 osób, przy pomocy telefonów, wykonywanych pomiędzy 7 a 12 oraz 13 i 18 października 2009 toku. Pełne wyniki badań znajdziecie tutaj.