Psystar ma permanentny zakaz sprzedawania klonów Maków

Psystar ma permanentny zakaz klonowania Maków

Prawo

Sędzia William Alsup z amerykańskiego sądu okręgowego wydał zakaz, na mocy którego firma Psystar ma permanentny zakaz kopiowania, sprzedawania, dystrybuowania i tworzenia produktów pochodnych systemu operacyjnego Mac OS X, bez zgody firmy Apple. Ponadto, Psystar został ostrzeżony przed świadomym nakłanianiem ludzi do naruszania praw autorskich Apple’a. Zakaz wejdzie w życie z dniem 31 grudnia 2009 roku, więc firma z Florydy ma niewiele czasu na zakończenie swoich wszystkich prac.

Jest jeszcze druga sprawa, która nie została do tej pory wyjaśniona. Chodzi o narzędzie Rebel EFI, które pozwala użytkownikom pecetów opartych na platformie Intela, zainstalować system Mac OS X Snow Leopard, a kosztuje 50 dolarów.

Apple miało nadzieje, że sąd zakaże również sprzedaży tego oprogramowania. Chociaż sędzia Alsup jest skłonny zgodzić się z Apple’em w tej kwestii, to nie wydał orzeczenia w tej kwestii. Psystar nie przedstawił bowiem informacji w jaki sposób działa owe narzędzie, więc sędzia nie mógł wydać w tej sprawie wyroku.

Tak więc Psystar wciąż może sprzedawać oprogramowanie Rebel EFI, jednak na własne ryzyko – prawdopodobnie narazi się na kolejny pozew ze strony Apple’a.

Historia wojny na linii Psystar – Apple<br/>

Psystar się poddaje

Psystar chce sprzedawać rocznie 12 milionów klonów, a sprzedaje 768…

Apple wykańcza Psystara

Apple wygrywa wojnę o prawa autorskie z Psystarem

Psystar wraca z kolejnym klonem Maka