Telefon czy dziecko? Wybór wydaje się dość oczywisty, choć widać nie dla wszystkich

Sprzedali dziecko, by kupić komórkę

Według artykułu w China Global Times, pewna młoda para Chińczyków sprzedała swoje niemowlę, by za zdobyte w ten sposób pieniądze, zakupić telefon komórkowy.

Ludzie na całym świecie miewają absurdalne pomysły, jednak ta para przeszła chyba samą siebie. 19-letnia Chinka i jej 21-letni chłopak sprzedali swoje nowo narodzone dziecko za 2500 juanów (około 1000 złotych) i za te pieniądze kupili telefon komórkowy. Młoda para poznała się przez Internet i dość szybko związała się w „realu”. Chinka o imieniu Zhang Yao urodziła syna w listopadzie, jednak para stwierdziła, iż nie jest stabilna finansowo, by zapewnić dziecku odpowiednie warunki. Żadne z nich nie pracuje, a ich rodzice się od nich odwrócili.

Według policyjnych raportów, dwójka sprzedała swojego syna 2 grudnia, czyli sześć dni po tym jak się urodził, osobie o imieniu Li Yong. Ten natomiast zwrócił uwagę swoich sąsiadów, kiedy starał się odsprzedać dziecko za kwotę czterokrotnie wyższą. Ojciec, wymieniony w raporcie tylko imieniem Xin, od razu po transakcji zakupił telefon komórkowy.

Dziecko w tej chwili przebywa w ośrodku socjalnym, chociaż jego rodzice wydają się być skruszeni. Młoda matka powiedziała, że nie może przestać płakać od dnia, w którym sprzedała malucha i teraz pragnie go wychować.

Aktualnie policja próbuje skontaktować się z rodzicami młodej pary, którzy mogliby poświadczyć za swoje dzieci, a noworodek mógłby trafić z powrotem do matki. Trwają również czynności sprawdzające, czy w ogóle ktokolwiek zamieszany w tę sprawę popełnił przestępstwo.

Nie wiemy, jaki model telefonu kupił Xin, ale z pewnością był to najdroższy telefon komórkowy, biorąc pod uwagę wartość moralną.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.