Telefon czy dziecko? Wybór wydaje się dość oczywisty, choć widać nie dla wszystkich

Sprzedali dziecko, by kupić komórkę

Absurd

Ludzie na całym świecie miewają absurdalne pomysły, jednak ta para przeszła chyba samą siebie. 19-letnia Chinka i jej 21-letni chłopak sprzedali swoje nowo narodzone dziecko za 2500 juanów (około 1000 złotych) i za te pieniądze kupili telefon komórkowy. Młoda para poznała się przez Internet i dość szybko związała się w „realu”. Chinka o imieniu Zhang Yao urodziła syna w listopadzie, jednak para stwierdziła, iż nie jest stabilna finansowo, by zapewnić dziecku odpowiednie warunki. Żadne z nich nie pracuje, a ich rodzice się od nich odwrócili.

Według policyjnych raportów, dwójka sprzedała swojego syna 2 grudnia, czyli sześć dni po tym jak się urodził, osobie o imieniu Li Yong. Ten natomiast zwrócił uwagę swoich sąsiadów, kiedy starał się odsprzedać dziecko za kwotę czterokrotnie wyższą. Ojciec, wymieniony w raporcie tylko imieniem Xin, od razu po transakcji zakupił telefon komórkowy.

Dziecko w tej chwili przebywa w ośrodku socjalnym, chociaż jego rodzice wydają się być skruszeni. Młoda matka powiedziała, że nie może przestać płakać od dnia, w którym sprzedała malucha i teraz pragnie go wychować.

Aktualnie policja próbuje skontaktować się z rodzicami młodej pary, którzy mogliby poświadczyć za swoje dzieci, a noworodek mógłby trafić z powrotem do matki. Trwają również czynności sprawdzające, czy w ogóle ktokolwiek zamieszany w tę sprawę popełnił przestępstwo.

Nie wiemy, jaki model telefonu kupił Xin, ale z pewnością był to najdroższy telefon komórkowy, biorąc pod uwagę wartość moralną.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News