Karta WLAN firmy AVM podłączona do telewizora zachowuje się jak urządzenie USB i przesyła strumień danych bezpośrednio z domowej sieci.

Strumieniowe przesyłanie filmów do każdego urządzenia z gniazdem USB

Nasz odtwarzacz DVD lub Blu-ray odtwarza wideo bezpośrednio z pamięci USB, ale nie ma złącza LAN. Dzięki FritzBox 7270 i karcie FritzWLAN USB zrobimy z naszego odtwarzacza klienta streamingu.

AMV potrafi skonfigurować kartę FritzWLAN USB tak, aby w stosunku do odtwarzacza USB lub telewizora zachowywała się jak normalna pamięć USB i przesyłała treści multimedialne do urządzeń, które same nie mają łącza sieciowego. Jedynym warunkiem, oczywiście oprócz posiadania karty WLAN USB, jest dysponowanie modemem FritzBox Fon WLAN 7270. Szczęśliwi posiadacze FritzBoksa i karty WLAN po zaktualizowaniu ich oprogramowania – do najnowszej wersji (oba sterowniki są dostępne pod adresem www.avm.de/labor. Niestety, na razie Laboratorium jest tylko w wersji niemieckiej) – mogą utworzyć szyfrowane w standardzie WPA połączenie z FritzBoksem. Podłączone do rutera urządzenia pamięci masowej, takie jak obsługujące UPnP dyski NAS, a nawet dyski online będą dzięki WebDAV widziane jako foldery w menu odtwarzacza lub telewizora.

Korzyści są duże: obejrzenie filmu na telewizorze nie będzie się już wiązało z ciągnącym się całymi minutami kopiowaniem. Teraz wszystkie dane zostaną przesłane strumieniowo przez WLAN – bezpośrednio ze źródła. Firmware jest jeszcze w stadium beta i dotychczas prawie nie ma do niego wsparcia technicznego. AVM nie bierze też odpowiedzialności za ewentualne szkody. Oprócz tego system na razie współpracuje tylko z powolną kartą g-WLAN (od 130 zł) i FritzBoksem 7270 (od 840 zł). Nie wiadomo, czy i kiedy pojawią się inne kombinacje, na przykład z szybką kartą 802.11n.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.