Gdy tylko zintegrujemy Panel sterowania z menu Start, uzyskamy szybki dostęp do najważniejszych aplikacji zgromadzonych w tym pierwszym.

Szybszy dostęp do Panelu sterowania

Co rusz korzystamy z aplikacji zgromadzonych w Panelu sterowania. Nieważne, jaki program stamtąd chcemy wykorzystać, droga do niego zawsze prowadzi przez oddzielne okno Panelu sterowania, a przecież można prościej.

Poszczególne aplikacje z Panelu sterowania możemy otwierać bezpośrednio w menu Start. Klikamy w tym celu »Start« prawnym przyciskiem myszy i wybieramy »Właściwości«. Potem w oknie dialogowym »Właściwości Paska zadań i menu Start« na zakładce »Menu Start« klikamy przycisk »Dostosuj« obok aktywnej opcji.

Jeśli w oknie dialogowym »Właściwości Paska zadań i menu Start« będzie zaznaczona opcja »Menu Start«, otworzy się okno »Dostosowywanie menu Start«. W Viście w górnej części okna znajdujemy pozycję »Panel sterowania«; w XP znajdziemy go na karcie »Rozszerzone« listy »Elementy menu Start«. Poniżej możemy wybrać jedną z trzech opcji: »Wyświetl jako menu«, »Wyświetl jako łącze« i »Nigdy nie wyświetlaj elementu«. Aktywujemy pierwszą z nich, aby od tej pory wyświetlać Panel sterowania w postaci podmenu w menu Start. Druga opcja odpowiada za dotychczasowy wygląd Panelu sterowania, a trzecia całkowicie usuwa Panel z menu Start. Zatwierdzamy wybór, klikając »OK«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.