Za pomocą tej wartości w Rejestrze możemy powstrzymać automatyczną instalację aktualizacji.

Unikamy automatycznej instalacji aktualizacji podczas wyłączania systemu operacyjnego

Gdy tylko dostępne są aktualizacje, Windows zmienia standardowy tryb zamykania w taki sposób, że przed wyłączeniem komputera automatycznie instalują się aktualizacje. To może dość długo trwać i w efekcie w notebooku pracującym na akumulatorze niepotrzebnie wyczerpać baterię.

Jeśli używamy notebooka, sensownie byłoby decydować samemu, kiedy Windows ma instalować dostępne aktualizacje. Najkorzystniej robić to wtedy, gdy komputer jest podłączony do gniazdka. Dlatego powinniśmy zmienić opcje standardowe w taki sposób, aby podczas wyłączania systemu nie musieć czekać na instalację. Można to zrobić za pomocą dodatkowego wpisu w Rejestrze.

Otwieramy w tym celu »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit« i klikamy »OK«. W Viście lub Windows 7 wystarczy wpisać polecenie bezpośrednio w menu Start w polu wyszukiwania i nacisnąć klawisz [Enter]. W edytorze przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsUptadtAU«. Jeśli nie ma dwóch ostatnich podkluczy, tworzymy je za pomocą opcji »Edytuj | Nowy | Klucz«. Potem klikamy w prawej części okna i wybieramy »Edytuj | Nowy | Wartość DWORD«. Wpisujemy nazwę „NoAUAsDefalultSchutdownOption” i naciskamy klawisz [Enter]. Dwukrotnie klikamy na nowym wpisie i przystępujemy do jego edycji. Zmieniamy »Wartość« na »1«, po czym naciskamy »OK«. Zapobiegamy w ten sposób automatycznemu wybieraniu przez Windows opcji »Instaluj aktualizacje i wyłącz«. Wartość ustawimy

z powrotem na »0«, jeśli kiedyś zechcemy powrócić do automatycznego instalowania aktualizacji systemu.

Wskazówka:

Zaprezentowany wpis zmienia ustawienie tylko dla aktualnego użytkownika. Jeśli konfiguracja ma dotyczyć wszystkich użytkowników, dodajmy nową wartość DWORD, tak jak opisano powyżej, również w kluczu Rejestru »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdateAU«. Potem zamykamy Rejestr. Nowe ustawienie zostanie wdrożone od ponownego uruchomienia systemu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.